Francois Hollande javaslata az a válság megoldására, hogy minden euró zóna tagállam adja át szuverenitását egy bizonyos központi kormánynak.
Hollande kijelentését, csak már akkor tette, amikor már a német és francia gazdasági miniszterek is nyilvánosságra hozták álláspontjaikat.
Létezik ugyanis egy európai globális politikai álom, amely az európai föderációhoz vezet. Sokan emlegetik úgy is, mint az Európai Egyesült Államokat. Ehhez az „új” vonalhoz tulajdonképpen saját elnök, parlament és büdzsé is tartozna (tartozik majd).
Ez a javaslat egyáltalán nem meglepő, mert tudott, hogy a globális elit minden problémára „gyógyírként” a központosítást véli.
„A körülmények arra késztetnek bennünket, hogy magasabb sebességre váltsunk. Ami fenyeget minket, az nem a túlzásba vitt európaiság, hanem annak a hiánya. Jacques Delors ötletét támogatom egy euróövezeti kormány létrehozásáról, amihez egy konkrét büdzsé és parlament is társulna, hogy biztosítva legyen a demokratikus irányítás” nyilatkozta Hollande a The Economic Collapse-nek.
„Létrejönne egy saját miniszterelnökkel rendelkező eurózóna kormány, a kormány pedig az EU költségvetésétől különálló büdzsével rendelkezne, a törékenyebb országok megsegítése és az azokba történő befektetések céljából” – publikálta az Independent.
Francois Hollande ötletével egyébként nincs egyedül. A központosítással kapcsolatban Mario Draghi, az EKB elnöke, Jean Claude Juncker, az Európai Bizottság és Jeroen Dijsselbloem az Eurogroup elnöke is hasonló ötlettel rukkolt elő. Ráadásul egy közös európai kincstárat kívánnak felállítani mielőbb!
Nekünk, európai embereknek ezeket a dolgokat szem előtt kell tartani, noha ezek a tervek nem az egyik napról a másikra jönnek létre.
Ahhoz nagy valószínűséggel még egy mesterségesen generált válság kirobbantása szükségeltetik. Nos, akkor majd ezeket a terveket fogják nagy valószínűséggel megvalósítani.
Azonban tudnunk kell, hogy egy központosított hatalom Európában élő emberek egyéneire cudar hatással lehet. Nyugat Európa népe is nehézségeket tapasztal, kiváltképpen a posztkommunista országok, amelyek még minap is áldozatai az állítólagosan levonult utópisztikus rendszernek.
Léteznek vészhelyzetekre szóló tervek, amelyeket az elit meg tud majd valósítani.
A mostani helyzetben, ami még „normálisnak” tűnik egy ilyen rendszert lehetetlen lenne bevezetni. Európa népe nem volna hajlandó a jelenlegi álláspont szerint elfogadni az európai föderációt. Azonban egy esetleges globális újra válság esetén az új rendszert mindenki kétségbeesetten követne!
A romokba döntött gazdaság felemeléséért az emberek már ilyenkor bármibe is belemennének. Ez a lehetőség, ha fennáll, akkor már csak Franciaországnak és Németországnak kell abban egyet érteni, hogy részleteiben a többi európai tagállam is követi példájukat.
Az új kormány előtt álló egyik legjelentősebb akadály maga az euró. A probléma az, hogy az európai egységes valutát jelenleg szabályozó egyezmények bonyolultak, meglehetősen összetettek és meglehetősen szigorú korlátozásokat tartalmaznak.
Ezért volt nehézkes Magyarországnak is belépni az euró övezetben. Azonban a jelenlegi állapotunk, hogy nemzeti valutánkat meg tudtuk tartani az talán a szerencse játszmája.
Nem úgy, mint Görögország esetében, aki 1 milliárd euró értékben vásárolta meg az euró övezet tagságát a már egyébként is gazdaságilag romokban heverő ország számára.
Azonban egy új generált általános válság esetén, ha Franciaország és Németország úgy dönt egy újfajta valutát is létrehozhatnak!
Napjainkban ez az elképzelés meglehetősen elrugaszkodott, mint ahogyan egykor az euró bevezetését is őrültségnek tekintették.
Jelen
Jelenleg az európai adósságvállalás egyre jobban mélyül. Ebben elsősorban Görögország, Portugália, Írország, Olaszország, Belgium, de még Franciaország is benne van. Ezek az országok – nekünk magyaroknak érthetetlen módon – nagymértékben süllyednek el az államadósságban.
Ez a jelenség teljesen független attól, hogy Görögország végérvénnyel elhagyhatja rövidtávon az európai monetáris uniót. Ettől még az európai kötvények hozama nagy valószínűséggel tovább emelkedik, de csak egy ideig. Az európai kötvények egy ideig emelkedni fognak, de ugyanakkor a kötvények esetében folyamatosan esés várható, méghozzá nem is kicsi. Ez elképzelhető, hogy a következő hónapokban lesz tapasztalható.
Az európai embereknek azonban a nagybankokat kell figyelni! Mint ahogyan az gyakorlat az amerikai emberek esetében is!
Az emberek számára nagy a megvezetés, hiszen a legmenőbb pénzügyi intézmények rendelkeznek a legnagyobb hitelállománnyal.
Az egész világon a legmenőbbek között van a Deutsche Bank! Ugyanis a Deutsche Bank bizonyos adatok szerint 75 billió petrodolláros derivatíva kitettségnek adósa!
Mi lenne, ha Németország legfontosabb bankja Lehman Brothers nyomdokaiba lépne?
Az események közben az euró értékéből folyamatosan veszt a dollárhoz képest.
A káosz Európában gazdaságilag, pénzügyileg nemhogy csökkennek, hanem napjainkban azt vesszük észre, hogy egyre jobban erősödik.
Ez egy olyan köteg, amely minden mindennel összefüggésben van. Az európai válság egyre jobban mélyül.
Emlékeznünk kell arról, hogy az euró zóna sorsa meglehetősen rövidtávú! Ettől függetlenül az európai elit célja a még további integráció, amely a központosítás útjára az egyik legjobb megoldás!
Az új válság generálására pedig a legjobb lehetőség az illegális bevándorlás, ami eddig becsületes emberek mivoltában csupán szivárgott Európába. Ők, akik felépítették karrierjeiket Európa országában orvosokként, egyetemi tanárokként, mert ki akartak törni sorsukból ez sikerült is nekik, hiszen a magyar társadalom kevés javát képezik, akik embereket gyógyítanak, illetve egyetemi tanárok Magyarországon.
A mostani helyzet, azonban teljesen másról szól, amit az globális árnyékkormány szabadított az USA-nak köszönhetően Európára.
Maga a terror!
Forrás: idokjelei